בלוג

מדפסת התלת מימד הגדולה בעולם מדפיסה סירת עץ באורך של 7.62 מטר

פורסם ב-27 לאוקטובר, 2019

במרכז למבנים מתקדמים וחומרים מרוכבים של אוניברסיטת מיין בארצות הברית, הצליחו להדפיס סירה באורך של 7.62 מטר. זאת באמצעות מדפסת תלת ממד בסגנון גנטרי שיכולה לייצר חתיכות בגודל של 6.7x 30.5 מטר ובגובה של 3.05 מטר.

המשך לקרוא...

סיכום אירועי תערוכת TCT Show 2019

פורסם ב-27 לאוקטובר, 2019

אירוע TCT Show המתקיים מדי שנה בבריטניה הוא אחד האירועים המובילים בעולם בתחום הדפסת תלת מימד, ייצור מתווסף, עיצוב וטכנולוגיה. באירוע שהתקיים ב -24-26 בספטמבר 2019 בברמינגהם השתתפו כ 300 מציגים מ- 60 מדינות ולמעלה מ 10,000 מבקרים. בין החברות המציגות בתערוכה אפשר היה למצוא את החברות המובילות בתחום, בהן: Stratasys , ExOne, OxMet Technologies ו- nTopology.

המשך לקרוא...

50 דברים מגניבים להדפסה בתלת מימד

פורסם ב-6 לאוגוסט, 2019

מחפשים מודלים ומוצרים מגניבים שניתן להדפיס בקלות במדפסת תלת מימד? המגזין המקוון All3DP מציע רשימה עדכנית של דברים מגניבים וגם שימושיים להדפסה בתלת מימד.

המשך לקרוא...

עדכונים מהאירוע המרכזי השנתי בתחום הדפסת תלת המימד בצפון אמריקה.

פורסם ב-4 ליוני, 2019

ב-20-23 במאי 2019 התקיים האירוע השנתי של RAPID + TCT, שהוא האירוע המשפיע ביותר בתחום ההדפסה התלת ממדית בצפון אמריקה. באירוע השתתפו מאות מציגים ואלפי מבקרים שנחשפו לחידושים בתחום, בהם עדכוני תוכנה וחומרה, הכרה בהישגים והענקת פרסים, וכן חשיפה של שימושים חדשים ושותפויות חדשות בין חברות.

המשך לקרוא...

ראיון עם טרי וולרס על מצב תעשיית הדפסת תלת המימד ב-2019

פורסם ב-12 למאי, 2019

דו"ח וולרס (Wohlers Report) נחשב לתנ”ך של תחום הדפסת תלת המימד. הדו"ח מתפרסם מדי שנה וכולל סקירה של החידושים בתחום ההדפסה התלת-ממדית. מהדורת 2019 התפרסמה במרץ והיא כוללת דיווחים על מגמות, ניתוחי עומק, צמיחה והתרחשויות בתעשיית הייצור המתווסף העולמית.

המשך לקרוא...

כיצד תראה הדפסת תלת מימד ב- 2019?

פורסם ב-7 לאפריל, 2019

במאמר שהתפרסם לאחרונה במגזין הכלכלי פורבס, נסקרו המגמות הצפויות בשנת 2019 בתחום הדפסת תלת המימד. במאמר זה נציג את המגמות הללו.

המשך לקרוא...

מקרה בוחן של הדפסת תלת מימד למוצר צרכנות

פורסם ב-14 למרץ, 2019

בסרטון המצורף ניתן לראות ולהיחשף לתהליך עבודה שבמסגרתו סינרג'י אר. אם. מתכננת ומדפיסה באמצעות מדפסת תלת המימד של Stratasys מוצר צרכנות.

המשך לקרוא...

כיצד ליצור טקסטורה תלת מימדית בהדפסת FDM באמצעות תוכנת סולידוורקס 2019?

פורסם ב-10 לפברואר, 2019

הגרסה החדשה של תוכנת סולידוורקס לתכנון והנדסה בתלת-ממד כוללת מספר חידושים שיסייעו ליזמים להעביר מוצרים לשלב הייצור במהירות רבה יותר, ולשפר את איכות המוצרים שלהם.

המשך לקרוא...

מגמות מרכזיות בתחום הדפסת תלת המימד לפי תערוכת Formnext 2018

פורסם ב-13 לינואר, 2019

פורמנקסט היא התערוכה והכנס הגדולים בעולם להדפסות תלת מימד. חברת המדיה 3dpbm מסכמת את עיקרי הכנס לשנת 2018 – המגמות החדשות בעולם הדפסת תלת המימד וכן ההבנה שלצד גידול מתמשך בשימוש במתכת, הפולימרים חוזרים ובגדול.

המשך לקרוא...

חברת עיצוב הטכנולוגיה החדשנית פרוג דזיין צופה את 10 מגמות הטכנולוגיות המשפיעות של 2019

פורסם ב-23 לדצמבר, 2018

לקראת תחילת השנה החדשה, ולאחר התייעצות עם מעצבים ברחבי העולם, פרוג דזיין, אחת מחברות העיצוב הגדולות בעולם, מפרסמת עשר מגמות בטכנולוגיה שלהערכתה צפויות להיות בעלות השפעה ניכרת על עיצוב ותרבות ב-2019.

המשך לקרוא...

הדפסת תלת מימד ב- 2018, על פי חברת Stratasys

פורסם ב-29 לאוקטובר, 2018

בספטמבר 2018 נערכה בשיקגו ארה"ב התערוכה הבינלאומית לטכנולוגיה תעשייתית (IMTS). חברת Stratasys השתתפה בתערוכה, ולדברי סקוט סוויק (Sevcik) סמנכ"ל החברה ומנהל פתרונות הייצור שלה, מטרת החברה הייתה להציג כיצד היא רואה את תחום הדפסת תלת המימד נכון ל-2018.

המשך לקרוא...

הדפסת תלת מימד בשירות מערכת החינוך

פורסם ב-21 לאוקטובר, 2018

הדפסה בתלת מימד נתפסת לעיתים כמשהו עתידני, אך היא כבר הווה. יש הטוענים כי אף רצוי להכניס את מדפסת תלת המימד לשימוש בבתי הספר.

המשך לקרוא...

Stratasys מדווחת על שיטת הדפסת תלת ממד חדשה המכונה STEP

פורסם ב-27 לאוגוסט, 2018

חברת Stratasys, המתמחה בייצור מדפסות תלת ממד, הודיעה כי החברה שוקדת על פיתוח טכנולוגיית הדפסת תלת ממד המכונה STEP - Selective Toner Electrophotographic Process . את הטכנולוגיה הזו תמשיך לפתח ולשווק חברת הספין אוף החדשה של Stratasys ושמה "Evolve Additive Solutions".

המשך לקרוא...

4 עצות קצרות ושימושיות ביצירת מודלים תלת מימדיים

פורסם ב-18 ליולי, 2018

כדי ליצור מודלים תלת מימדיים נדרשים זמן, מאמץ ותשוקה. לא משנה אם אתם חדשים בתחום או שאתם יוצרים מודלים כבר שנים, צפויים לכם אתגרים שונים לאורך הדרך. בעזרת העצות והטיפים המפורטים להלן, התהליך יהיה קל יותר.

המשך לקרוא...

עלייתם של החומרים בענף הדפסת תלת המימד

פורסם ב-3 ליולי, 2018

דומיניק פרסונסון (Parsonson) הוא מומחה להדפסת תלת מימד בחברת Objective3D האוסטרלית, חברה שעובדת עם חברות הדפסת תלת המימד הגדולות ביותר בעולם, והיא מוגדרת כ-Platinum Partner של חברת Stratasys. בפוסט שפרסם ב-29 ביוני 2018, פרסונסון טוען שחומרים הוא התחום הבא בהדפסת תלת המימד.

המשך לקרוא...

סינרג'י אר. אם. השתתפה בתערוכת SUBCON 2018

פורסם ב-25 ליוני, 2018

סינרג'י אר. אם. השתתפה ולקחה חלק בתערוכת SUBCON ISRAEL, התערוכה ה-5 לקבלנות המשנה טכנולוגיות ייצור והנדסה בתעשייה.

המשך לקרוא...

סינרג'י אר. אם. השתתפה בתערוכת ניו-טק 2018

פורסם ב-30 למאי, 2018

תערוכת הניו-טק 2018 הינה התערוכה הגדולה והמרכזית בתחום ההיי-טק והאלקטרוניקה בישראל. קבוצת סינרג'י לקחה חלק בתערוכה והציגה מספר פיתוחים חדשים בתחום הדפסת תלת המימד ועיצוב המוצר.

המשך לקרוא...

5 סיבות שטכנולוגיית PolyJet מושלמת ליצירת אבטיפוס

פורסם ב-29 למאי, 2018

טכנולוגיית PolyJet עם היכולות יוצאת הדופן שלה לייצר חלקים במהירות ובדיוק רב, היא טכנולוגיית הדפסת תלת ממד אידיאלית עבור הפקה מהירה של אבות טיפוס ודגמים מדויקים ואסתטיים מאוד.

המשך לקרוא...

פורשה החלה בהדפסה תלת ממדית של חלפים חדשים עבור רכבים ישנים

פורסם ב-12 למרץ, 2018

אם יש לך מכונית ישנה ונדירה, אתה כנראה יודע כמה זה עלול להיות קשה למצוא חלקי חילוף. אמנם ספקים יכולים לייצר חלקי חילוף תואמים באמצעות כלי ייצור מסורתיים, אך זה לא משתלם להם לייצר עבור מספר מועט של חלפים. לאור זאת, פורשה החלה בהדפסה תלת ממדית של חלקים.

המשך לקרוא...

מנתחים ישראלים תכננו ניתוח יד, תוך שימוש במדפסת תלת מימד

פורסם ב-6 למרץ, 2018

הגמישות, קלות השימוש, היעילות הכלכלית והדיוק של הדפסה תלת-ממדית הפכו אותה לשחקן משמעותי בעולם הרפואה. כעת הנושא שוב בכותרות, לאחר שנרשם הישג נוסף. בשבוע האחרון נעשה, לראשונה, שימוש במדפסות תלת-ממדיות בניתוחים אורתופדיים בישראל.

המשך לקרוא...

תערוכת ניו-טק - הוועידה השנתית להדפסת תלת מימד

פורסם ב-21 למאי, 2017

ב-24 למאי תיערך הוועידה השנתית להדפסת תלת מימד. מגוון מומחים ומובילי דעה בתחום יעבירו הרצאות, בינהם כמובן גם מיקי ליברוס אשר הרצאתו תעסוק בהדפסת תלת מימד של כלים רפואיים בהתאמה אישית. ההשתתפות הינה בחינם אך יש להירשם. לפרטים נוספים היכנסו וקראו.

המשך לקרוא...

פרויקט חלומות - הדפסת תלת מימד של ציורים של ילדים חולי סרטן

פורסם ב-26 למרץ, 2017

יש לנו את הזכות הגדולה לקחת חלק בפרויקט חברתי - "חלומות" אשר במסגרתה כ-30 מעצבים לקחו ציורים של ילדים חולי סרטן והדפיסו אותם בתלת מימד.

המשך לקרוא...

יצירת רובוטים הידרוג'לים באמצעות הדפסת תלת מימד

פורסם ב-7 לפברואר, 2017

תחום הרובוטיקה הרכה הופך לנפוץ יותר ויותר. חוקרים ומדענים שוקדים על פיתוח דרכים חדשות ליצירה של רובוטים ממגוון חומרים החל מפלסטיק גמיש ועד לסיליקון. צוות של מהנדסים בMIT - המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס, יצר רובוט רך אשר במובן מסוים דומה בהרכבו ליצור אנושי, כיוון שרובו ככולו עשוי ממים. הרובוט ההידרוג'לי שקוף, וכאשר הוא נמצא מתחת למים הוא כמעט בלתי נראה.

המשך לקרוא...

השפעת טכנולוגיית הדפסת תלת מימד על תחום הדגמים האדריכליים

פורסם ב-14 ליולי, 2016

טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית התפתחה והתקדמה בשנים האחרונות בצעדי ענק, ומה שהיה דמיוני עד לא מכבר הופך לנגד עינינו למציאות ממשית, אשר עתידה עוד לפניה. במאמר זה נציג את השפעת ההתפחות הטכנולוגית על תחום הדגמים האדריכליים.

המשך לקרוא...

כנס שימושים רפואיים במדפסות תלת מימד במרכז רפואי איכילוב

פורסם ב-23 ליוני, 2016

סינרג'י אר. אם. כחברה מובילה בארץ שנמצאת בחזית הטכנולוגית של תחום הדפסת תלת המימד לקחה חלק והשתתפה בכנס שימושים רפואיים במדפסות תלת מימד בבית חולים איכילוב. במהלך הכנס הוצגו השימושים והאפשרויות השונות, הן ביצירת מודלים של איברים ומבנים אנטומיים והן ביצירת כלים.

המשך לקרוא...

מדפסת חימר

פורסם ב-9 לספטמבר, 2015

רבים מהחומרים הנמצאים כיום בהדפסה תלת מימדית הם מתעשיית הפלסטיקה, אך מעטים מהם פונים לנישות קצת פחות מוכרות בתחום, כמו למשל החימר או הקרמיקה. הדפסה של חימר או קרמיקה מאפשרת חיבור מעט יותר טכנולוגי עם חומר מאוד פשטני. התחום הזה מחזיר אותנו לתקופה בה ייצרנו כלים לשימוש יום יומי.

המשך לקרוא...

מוזיאון העתיד - לא סתם עוד שם של סרט

פורסם ב-9 לספטמבר, 2015

דובאי ידועה בסגנון האדריכלות הקיצוני שלה, (היא גם ידועה בממון הרב שיש לה), אך ללא ספק המבנים המיוחדים סיגלו לה בשנים האחרונות שם בתחום. החל ממגדל בורג' חליפה הענק שכבר שותף בסרטים גם ועד בניינים מסתובבים שייצרו לעצמם חשמל. בהחלט לא משעמם בדובאי.

המשך לקרוא...

הדפסה תלת מימדית של דגם מוקטן של מנוע סילון

פורסם ב-9 לספטמבר, 2015

הדפסה תלת מימדית כבר מזמן לא בעניין של אבי טיפוס ומודלים לתצוגה, להיפך היא כבר מזמן נמצאת בסקלה של מוצרים מוגמרים. רבים מהמכונות התעשייתיות הוסבו לייצור של סדרות קטנות ואף מעבר לזה נכנסות ומשולבות כחלקים עיקריים בתוך המכונה עצמה. הדפסה תלת מימדית הפכה לחלק ניכר בתכנון מוצר בעולם ונראה כי הטכנולוגיה הזו לא מתכננת להיעלם.

המשך לקרוא...

כיצד הדפסת תלת מימד משפיעה על חיי היומיום של כל אחד?

פורסם ב-7 לספטמבר, 2015

הדפסות תלת מימד כבר מזמן אינן חזון רחוק, ומוצעות בימינו לקהלים שונים בשלל חומרי גלם לרבות פלסטיק, עץ, זכוכית, שעווה ומתכות. הדפסות אלו מאפשרות לייצר מוצרים ודגמים תלת מימדים שמקורם בתוכנות שרטוט מתקדמות. מדובר בטכנולוגיה מהפכנית המצויה רק בתחילת דרכה, וכבר היום מייעלת ומשפיעה על תחומים שונים במשק. במאמר זה נציג כיצד ההתפתחות הטכנולוגית הזו משפיעה על חייהם של כולנו במגוון תחומים.

המשך לקרוא...

הדפסת תלת מימד של אלמנטים אופטיים

פורסם ב-6 לספטמבר, 2015

סרטון שהועלה על-ידי מחלקת המחקר של דיסני מציג שימוש של אלמנטים אופטיים שונים אשר הודפסו באמצעות מדפסת תלת מימד אובג'ט קונקס 3 350 . לסינרג'י יכולות רבות בתחום האופטיקה, ומצליחה לייצר חלקים שקופים מרשימים לפני ואחר טיפול בכדי להגיע לתכונות השקיפות הנחוצות.

המשך לקרוא...

בית השמנים - בית המקדש

פורסם ב-1 ליוני, 2015

דגם של בית השמנים מבית המקדש.

המשך לקרוא...

תערוכת ניו-טק

פורסם ב-1 למרץ, 2015

סינרג'י השתתפה בתערוכת ניו-טק 2015 בגני התערוכה שנערכה ב-19-20 למאי. אתם מוזמנים להתרשם מהדוכן שלנו ומהתמונות שצולמו במהלך התערוכה.

המשך לקרוא...