« חזור לבלוג

פורשה החלה בהדפסה תלת ממדית של חלפים חדשים עבור רכבים ישנים

פורסם ב-12 למרץ, 2018

אם יש לך מכונית ישנה ונדירה, אתה כנראה יודע כמה זה עלול להיות קשה למצוא חלקי חילוף. אמנם ספקים יכולים לייצר חלקי חילוף תואמים באמצעות כלי ייצור מסורתיים, אך זה לא משתלם להם לייצר עבור מספר מועט של חלפים. לאור זאת, פורשה קלאסיק (שהיא חטיבה של חברת פורשה) החלה בהדפסה תלת ממדית של חלקים.

דוגמה שתוארה על ידי יצרנית הרכבים היא ידית שחרור המצמד של רכב פורשה 959 – חלק זה כבר לא זמין, בהתחשב בכך שרק 292 מכוניות מסוג זה יוצרו.

חלק זה הוחזר לאחרונה לחיים באמצעות תהליך המכונה התכת לייזר סלקטיבית. התהליך כרוך בשימוש בקרן לייזר באנרגיה גבוהה הממיסה אבקת פלדה בתבנית מדויקת, ובכך בונה את האובייקט התלת ממדי, שכבה אחת בכל פעם. המוצר המוגמר עבר מבחני לחץ ובדיקה טומוגרפית של תקלות פנימיות, יחד עם בדיקות שטח בהן החלק הותקן והשתמשו בו ברכב מבחן.

פורשה קלאסי מדפיסה כעת בהדפסת תלת מימד שמונה חלקים אחרים - עשויים מפלדה ומפלסטיק גם יחד- בנוסף היא בוחנת האם הטכנולוגיה מתאימה לעשרים חלקים נוספים. בכל המקרים, החלקים יצטרכו לעמוד בדרישות האיכות שהיו קיימות בתקופת הייצור המקורית, לכל הפחות, אם כי עד כה בדרך כלל הם אף עלו על דרישות אלה.

בסופו של דבר, מקווים כי חלקים ישנים יוכלו פשוט להיות מיוצרים על פי דרישה. הדבר יסיר את העלויות הכרוכות באחסון חלקי חילוף וכלי ייצור לחלקים ספציפיים.

ידיעה זו פורסמה במקור במגזין New Atlas ע"י בן קוקסוורת'.