« חזור לבלוג

5 סיבות שטכנולוגיית PolyJet מושלמת ליצירת אבטיפוס

פורסם ב-29 למאי, 2018

כאשר יש צורך להוציא רעיונות לשוק במהירות, מעצבי מוצר וצוותי הפיתוח חייבים לקבל החלטות מהירות ומדויקות בשלב גיבוש הקונספט העיצובי. החלטות אלו עשויות לכלול גורמים רבים, כגון שיטות ייצור ובחירת חומרים. יצירת אב טיפוס במהירות היא מפתח להצלחת העיצוב.

יצירה מהירה של אב  טיפוס והדפסת תלת-ממד הולכים יד ביד. הדפסה תלת ממדית מהירה של אב טיפוס מעניקה למעצבים את היכולת לגלות את הכשלים בשלב מוקדם, לייצר עיצובים רבים חוזרים ונשנים במהירות, ולשנות את עיצוב המוצר בין לילה על מנת לעמוד בדד- ליין. באופן ספציפי, טכנולוגיית ,PolyJet עם היכולות יוצאת הדופן שלה לייצר חלקים במהירות ובדיוק רב, היא טכנולוגיית הדפסת תלת ממד אידיאלית עבור הפקה מהירה של אבות טיפוס ודגמים מדויקים ואסתטיים מאוד.

טכנולוגיית PolyJet משתמשת בפולימרים נוזליים כדי לייצר חלקים עם שכבות עדינות, פרטים מורכבים וצבע מלא. טכנולוגיית PolyJet משתמשת בטכנולוגיית הזרקת דיו ברזולוציה גבוהה כדי לייצר חלקים חסכוניים באמצעות הזרקת שכבות של פוטו-פולימר נוזלי בעובי של 16 מיקרון. טכנולוגיית PolyJet מאפשרת הזדמנויות חדשות אשר עונות על הדרישות המגוונות של יצירת אב טיפוס.

כעת נציג חמש סיבות מדוע טכנולוגיית PolyJet מושלמת עבור יצירה מהירה של אבות טיפוס וכיצד מעצבים ומהנדסים מפיקים ממנה תועלת.

 

1. מהירות

הבחירה של צוות הפיתוח בטכנולוגיה מסוימת אינה מושפעת רק משיקולי לוח זמנים, אלא מהעובדה שהמהירות של הטכנולוגיה קובעת גם את העלות-תועלת של המוצר.
טכנולוגיית PolyJet ממשיכה להיות אחת הטכנולוגיות המהירות ביותר להדפסה תלת ממדית בשוק. הטכנולוגיה יכולה לבנות חלקים מרובים בתוך שעות, ומאפשרת לצוותי פיתוח המוצר לקבל משוב הכרחי, לתקן ולשוב ולהוציא דגם מחודש בתוך ימים.

2. צבע מלא

אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני מעצבים בתהליך של פיתוח אב-טיפוס הוא עמידה בדרישות המנוגדות לכאורה של יצירת מודל מדויק ואסתטי שגם מיוצר במהירות. כאמור טכנולוגיית ה-, PolyJet בונה חלקים במהירות, וניתן לייצר בעזרתה גם חלקים בצבע מלא.

טכנולוגיית PolyJet מציעה מגוון רחב של אפשרויות צבע, 360,000 גוונים לשם הדיוק. למעצבים ישנה אפשרות לשלב גרפיקה וכן להוסיף שקיפות למודלים שלהם על מנת להציג את החלק הפנימי של המוצר, לדמות זכוכית או חומרים אחרים בעלי שקיפות.

3. חומרים מרובים

שימוש במגוון חומרים ליצירת אב טיפוס במהירות הוא יתרון משמעותי נוסף של טכנולוגיית PolyJet . בטכנולוגיה זו נעשה שימוש בחומרים כדוגמת Digital ABS Plus אשר מדמים את החומרים שירכיבו את המוצר הסופי. חומרים אחרים בשימוש PolyJet הם חומרים ממשפחת ה- Agilus30™ שהינם בעלי תכונות של גמישות, ומאפיינים כשל גומי. חומרים שקופים בדומה לזכוכית אף הם מגוונים את היכולות החזותיות של טכנולוגיית PolyJet.

4. עלות

הדפסת תלת מימד בטכנולוגיית PolyJet היא בדרך כלל זולה יותר לייצור אב טיפוס בזכות מהירות ההדפסה ושימוש בחומרים בעלות נמוכה. שלא כמו כמה טכנולוגיות הדפסת תלת ממד אחרות, בהן נדרשים מספר שעות או ימים כדי להשלים את ייצור אב הטיפוס, טכנולוגיית ה- PolyJet יכולה לייצר חלקים גיאומטריים בצבע מלא ועם חומרים שמדמים את החומרים של המוצר הסופי כגון פולימרים או חומרים אחרים.

האב טיפוס שמיוצר בטכנולוגיית PolyJet יוצא ברמה גבוהה שמדמה באופן מוצלח את המוצר הסופי, על ידי כך נחסך הצורך של עבודת הגימור, והעלות פוחתת משמעותית.

5. ריאליזם

הצבע המלא, הטקסטורות הגרפיות והחומרים המרובים שטכנולוגיית PolyJet מציעה, מאפשרים לחברי הצוות לראות, לגעת, לחוש, לבחון, לנתח ולהשתמש באב הטיפוס כמו במוצר הסופי. אבות הטיפוס נבדקים או עוברים ניסויים כדי לאמוד את הצלחתם עד לגיבוש המודל הסופי.

אב טיפוס עם טכנולוגיית PolyJet

בסופו של דבר, אבות הטיפוס שנוצרים בטכנולוגיית PolyJet מאפשרים למעצבים הבנה מעמיקה של המוצר בשלב מוקדם של תהליך הפיתוח, וממזערים את הסיכון שבעיות יחמקו מעיניהם. בזכות הדפסה באיכות גבוהה של אב הטיפוס, מעצבים ומהנדסים יכולים להיות בטוחים יותר בעבודתם, כאשר הם מגיעים לשלבים מתקדמים בתהליך פיתוח המוצר.

 

המאמר פורסם במקור באתר StratasysDirect.