« חזור לבלוג

4 עצות קצרות ושימושיות ביצירת מודלים תלת מימדיים

פורסם ב-18 ליולי, 2018

כדי ליצור מודלים תלת מימדיים נדרשים זמן, מאמץ ותשוקה. לא משנה אם אתם חדשים בתחום או שאתם יוצרים מודלים כבר שנים, צפויים לכם אתגרים שונים לאורך הדרך. בעזרת העצות והטיפים המפורטים להלן, התהליך יהיה קל יותר.

1. אל תמהרו

יצירת מודלים תלת ממדיים לוקחת זמן, וחיפזון לא יסייע לתהליך. לכן, רצוי שתפנו עבורכם כמות מספקת של זמן למען הפרויקט. ככלות הכול, יצירת מודלים היא משימה מורכבת ולא פשוטה כמו שהיא נשמעת. בנוסף לכך, לפני שתתחילו לעבוד על פרויקטים של יצירת מודלים מורכבים, ודאו כי כבר רכשתם את הכישורים הנדרשים לכך וזאת על מנת למנוע תסכול בהמשך.

2. היעזרו באינטרנט

אל תצפו שהכול ילך כמתוכנן, וכי תוכלו ליצור את המודל שלכם בכוחות עצמכם בלבד. אתם בוודאות תזדקקו לסיוע. אם אתם לא מכירים מישהו ששולט לחלוטין באמנות של יצירת מודלים תלת ממדיים, אתם יכולים לפנות להדרכות מקוונות. אחרי הוכל, הן נוצרו כדי לעזור לאנשים כמוכם, בתחילת דרכם. בנוסף להדרכות מקוונות, פורומים הם גם כתובת לסיוע, שם תוכלו להיוועץ באנשים אחרים שעוסקים בתחום מידול תלת מימד באשר לפתרון אפשרי לבעיה בה נתקלתם. ניתן גם למצוא ספרי הדרכה והנחיות מקוונים.

3. תכננו מודל פשוט

ראשית, עליכם לדמיין את המודל שלכם. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות רישום רעיונות על פיסת נייר. תאמינו או לא, אתם יכולים לחסוך כך זמן ומאמץ רב בתהליך. בנוסף, תכננו עיצוב פשוט ככל האפשר. זה מאוד חשוב, במיוחד בתחילת הדרך, כשאין לכם ניסיון בעבודה עם כלי העיצוב. כמו כן, השתמשו במעט כלים ככל האפשר. אתם יכולים ליצור מודלים תלת ממדיים באמצעות מברשות בסיסיות: clay brush, standard brush, Dam Standard brush ו- brush clay tubes. יצירת מודלים תלת ממדיים עצמה היא די מסובכת, אין צורך לסבך את זה אף יותר.

4. השתמשו בתומכים

אם אתם מתכננים לבנות מודלים תלת ממדיים בעלי זווית של למעלה מ-°45, תצטרכו להשתמש בתומכים. בדרך זו, אתם מבטיחים שהמודל לא יקרוס או יתפרק בזמן ההדפסה. כך, למרות שיהיה קשה להסיר את התומכים בהמשך, מומלץ לעשות בהם שימוש.

ידיעה זו פורסמה במקור ב-3D Horse