« חזור לבלוג

מגמות מרכזיות בתחום הדפסת תלת המימד לפי תערוכת Formnext 2018

פורסם ב-13 לינואר, 2019

פורמנקסט היא התערוכה והכנס הגדולים בעולם להדפסות תלת מימד. חברת המדיה 3dpbm מסכמת את עיקרי הכנס לשנת 2018 – המגמות החדשות בעולם הדפסת תלת המימד וכן ההבנה שלצד גידול מתמשך בשימוש במתכת, הפולימרים חוזרים ובגדול.

שובם של הפולימרים

הפולימרים מעולם לא עזבו באמת. הם תמיד היו וימשיכו להיות - יותר מכל חומר אחר - החומר החשוב ביותר בתעשיית הייצור המתווסף. עם זאת, בשנים האחרונות וככל שטכנולוגיית הייצור המתווסף הופכת מרכזית יותר בתעשייה המייצרת כלי מכונה – שוק המתכת צומח אף הוא. כעת, התערוכה מבשרת על מאבק מחודש בין ענקיות יצרני הפולימרים שמייצרות טוב ומהר יותר חומרים חדשים, המיועדים להזרקה עבור ייצור המוני בקנה מידה מלא.

  • העובדה שחברות הדפסת תלת מימד מתמקדות בייצור המוני מלא באמצעות טכנולוגיית ייצור מתווסף, מאיצה תהליכים של שימוש גובר בפולימרים, מהר יותר מכפי שניתן היה לצפות.

  • ישנו שימוש גובר בחומרים כגון: Peek / ULTEM / PEKK להדפסות תלת מימד.

  • עלייה בשימוש בחומרי פוטופולימר על ידי חברות גדולות הפחית את עלויות החומרי הפוטופולימר, שכעת נמצאים בשימוש רווח גם בקרב חברות קטנות יותר.

  • Stratasys ו-3D Systems הן החברות המובילות כיום בשוק ייצור מתווסף באמצעות פולימרים, וממשיכות להוביל במכירות. שתי החברות ממשיכות להוסיף ולחפש חומרים טובים יותר, יחד עם יכולות תוכנה וחומרה חזקים יותר.

מגמות נוספות שעלו מתוך התערוכה פורמנקסט 2018

בנוסף לשימוש הגובר בחומרים פולימרים, ישנם פיתוחים של חומרים נוספים המבוססים על מתכת וקרמיקה. אחת הדוגמאות הממחישה את המעבר מפולימרים למתכות הוא השימוש באבקות מתכת המבוססות על טכנולוגיית MIM (מתכת בהזרקה).

  • השימוש בטכנולוגיית MIM, של הזרקת מתכת, נעשה מרכזי יותר ויותר. גם חברות כגון Stratasys מתמקדות בטכנולוגיית MIM החדשה עבור מערכות להדפסת מתכת בתלת מימד והצפי הוא שהשוק בתחום זה ילך ויגדל.

  • קרמיקה - אם תהליכים מבוססי MIM עשויים להיות הדבר הגדול הבא בייצור מתווסף לייצור המוני, הדבר הבא לאחר מכן עתיד להיות טכנולוגיות מבוססות CIM לייצור מתווסף של קרמיקה. בכל מקום שבו המתכות המתקדמות ביותר לא יכולות לספק את הביצועים הדרושים, הקרמיקה נכנסת לפעולה.

  • מודעות הולכת וגוברת לטכנולוגיה של היתוך מצע אבקתי (PBF). מהפכת הייצור המתווסף היא לא רק שימוש בחומרים חדשים, אלא גם בהתפתחות ואוטומטיזציה של תהליכים, כדוגמת PBF.

בתערוכת פורמנקסט 2018 השתתפו כמה מחברות הייצור המתקדמות ביותר בעולם ובשנה הבאה צפויים להשתתף אף יותר.

 

המאמר פורסם במקור באתר 3D Printing Media Network ע"י Davide Sher