« חזור לבלוג

ראיון עם טרי וולרס על מצב תעשיית הדפסת תלת המימד ב-2019

פורסם ב-12 למאי, 2019

דו"ח וולרס (Wohlers Report) נחשב לתנ”ך של תחום הדפסת תלת המימד. הדו"ח מתפרסם מדי שנה וכולל סקירה של החידושים בתחום ההדפסה התלת-ממדית. מהדורת 2019 התפרסמה במרץ והיא כוללת דיווחים על מגמות, ניתוחי עומק, צמיחה והתרחשויות בתעשיית הייצור המתווסף העולמית.

לרגל פרסום הדו"ח, נערך ראיון עם המייסד והעורך הראשי של הדו"ח, טרי וולרס, בו הוא סוקר את המגמות הבולטות בתעשיית ההדפסה התלת מימדית ב 2019.

הדו"ח שנכתב על ידי 80 משתתפים מ-32 מדינות, שם דגש השנה על דיווחים של המשתמשים בהדפסת תלת מימד בהן חברות גדולות כמו איירבוס, ב.מ. וו, דויטשה באן וג'אביל.

על פי הדו"ח:

  • תעשיית ההדפסה התלת-ממדית מוערכת בכ-9.975 מיליארד דולר במוצרים ושירותים, גידול של כ -33.5% ב-2018 ו-62% בשנתיים האחרונות.
  • נרשמה עלייה בשימוש בחומרים. השימוש במתכות גדל השנה ב- 41.9%, ומסמן רצף צמיחה של חמש שנים בשימוש במתכות. השימוש בתרכובות פולימריות שונות אף הוא במגמת עלייה משמעותית.
  • הצמיחה הן בטכנולוגיות המתכות והן בטכנולוגית הפולימרים נמשכת.
  • מספר התעשיינים בתחום הייצור המתווסף גדל ל -177 ברחבי העולם, כאשר 50% מהצמיחה של חברות אלה נרשמה בארה"ב.
  • בשנה החולפת נערכו 107 עסקאות בשווי 1.3 מיליארד דולר בחברות סטארט-אפ או בשלבים מוקדמים של חברות בתחום הייצור המתווסף.
  • רוב השימושים בהדפסת תלת מימד נועדו לייצור של מוצר סופי, שימוש נוסף הוא יצירת אב טיפוס. שני יישומים אלה מהווים 56.3% מכלל השימושים בהדפסת תלת מימד.

 

הממצאים המרכזיים של הדו"ח:

  1. בשנה החולפת נרשם מגוון רחב מאוד של השקעות בתחום, בהיקף הגבוה ביותר בכל הזמנים.
  2. תכנון עבור הדפסת תלת מימד (DFAM) מהווה אתגר גדול, אך מציע הזדמנויות עצומות להפחתת חומר ומשקל ולשיפור של ביצועי המוצר.
  3. יישומים (אפליקציות) יניעו את הפיתוח והאימוץ של טכנולוגיית ייצור מתווסף. הטכנולוגיה של ייצור מתווסף תשלוט תחילה בנישות שונות, לפני שתהפוך למיינסטרים.

 

המאמר פורסם במקור במגזין All3DP ע"י Sarah Goehrke