מודלים אדריכליים

מודל אדריכלי הוא דגם מוקטן בקנה מידה של בניין, שכונה או סביבה אורבאנית אחרת המדמה מבנה קיים או מתוכנן. בניית מודלים אדריכליים משמשת את גורמי המקצוע לבחינת אלמנטים פיזיים, הנדסיים, עיצוביים ואחרים, כחלק מתהליך התכנון האדריכלי. כמו כן היא מהווה כלי חשוב וחיוני המאפשר להציג את המבנה המתוכנן בצורה מוחשית יותר, למשל בהליך של אישור פרויקט או כחלק ממהלך של שיווק ויחסי ציבור. הבשורה האחרונה בנושא בניית מודלים אדריכליים מגיעה מתחום מדפסות תלת המימד אשר מסוגלות כיום להדפיס במהירות מודלים אדריכליים בצורה איכותית, מדויקת ובצבע מלא.

אם אתה מעוניין בפרטים נוספים לגבי מודלים אדריכליים והיתרונות בהדפסת תלת מימד בהקשר, ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות הדוא"ל והטלפון.

צור עמנו קשר

תכנון המודל האדריכלי

תוכנות תיב"ם כדוגמת : אוטוקאד, רביד, סקצ'אפ ועוד מאפשרות למתכננים ולאדריכלים לתכנן וליצור מודל תלת מימדי ממוחשב ומדויק. באמצעות תוכנות אלו ודומותיהן ניתן לתכנן ולהמחיש אלמנטים ארכיטקטוניים ופרטים שונים בצורה מוקפדת, פרופורציונאלית, צבעונית ואחידה. את הקובץ המתקבל מתוכנות התיב"ם נדרש להמיר לקובץ ייעודי הניתן להדפסה. אך קודם לכן, על מנת שלא תהיה פגיעה בקנה מידה של אלמנטים דקים וייצור פרטים קריטיים שתוכננו ע"י האדריכל יש צורך לבחון את הקובץ לפני המשלוח להדפסה. אנו נשמח לעמוד לרשות המתכנן וללוות את שלב התכנון עד לקבלת קובץ מושלם להפקה.


תכנון המודל


איך טכנולוגיית הדפסת התלת מימד מסייעת לפיתוח מודלים לאדריכלים?

עד היום מודלים אדריכליים נבנו לרוב על ידי בוני דגמים, אשר השתמשו לשם כך בחומרים שונים כקרטון ביצוע, קלקר, שקפים ועוד. תהליך זה ואופי החומרים הגבילו את יצרני הדגמים בצורות הגיאומטריות ובקנה המידה איתם יכלו להתמודד. טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית מסירה כל מגבלה בהקשר זה שכן היא מסוגלת להדפיס במהירות דגמים אדריכליים בכל צורה ובאופן סימטרי מדויק ואיכותי. בין היתר ניתן אף לייצר לדוגמא מבנים כדוריים ואמורפיים בעלי פרטים קטנים, וכן ניתן להדפיס מודלים בטקסטורות שונות ובקשת צבעים רחבה. דבר אשר ממחיש בצורה מיטבית את מראה המבנה המתוכנן.

מהי רמת הדיוק אליה ניתן להגיע בפיתוח המודלים?

מדפסות התלת מימד הנמצאות ברשותנו בסינרג'י אר. אם מסוגלות להדפיס ברזולוציות גבוהות מאוד- מ 16 מיקרון ועד ל 330 מיקרון כך שרמת הדיוק אשר ניתן להגיע אליה בהדפסת המודל ופרטיו היא גבוהה מאוד ובצבע מלא.


הדפסה עם רמת דיוק גבוהה


האם יש אפשרות להוסיף צבע למודלים?

בהחלט. מדפסות התלת מימד מאפשרות כיום להגיע לצבעוניות עשירה, וניתן להוסיף כל צבע שהוגדר על ידי האדריכל או מעצב הפנים. בנוסף, ניתן גם להוסיף תמונות רזולוציה של 600 DPI וכן טקסטורות שונות כדוגמת רעפים, אבנים, פרקטים ושטיחים. מכונות הזרקת הצבע שברשותנו מסוגלות לייצר גם חומרים שקופים אשר מדמים למשל חלונות ופתחי אור בגגות.


מודל מודפס לאדריכלים

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ואחד מנציגנו יצור עמך קשר בהקדם