ייצור מודלים רפואיים

עולם הרפואה שופע חידושים שמטרתם לייעל תהליכים, לשפר את התוצאות הרפואיות ולהוריד עלויות. אחד מהחידושים האחרונים הוא שילוב עולם הדפסות התלת הממד בתחום הרפואה. כיום, הדפסה תלת ממדית מסוגלת להציג פתרונות מגוונים החל מהדפסת פרוטזות או מודל של איבר ועד הדפסת תאים אנושיים. חיבור בין הדפסה תלת ממדית לבין טכנולוגיות הדמיה רפואיות קיימות, מאפשר לנו ליצור מודלים מדויקים של איברים פנימיים. לפיכך, הדפסת תלת הממד מעבירה מעולם וירטואלי של הדמיה, לעולם מוחשי של מודלים פיזיים. במודל הפיזי אפשר לגעת, לסובב, לחתוך, לחבר ,להסתכל פנימה ולבחון אלמנטים נסתרים, ובכך לקבל הבנה טובה יותר הן בתור רופא והן בתור מטופל.

סינרג'י אר. אם.מתמחה בייצור מודלים של איברים פנימיים המבוססים על צילומי CT ו MRI לתחומים שונים:

  • כירורגיה - המודל התלת ממדי תואם לחלוטין את האיבר של המטופל, ומעניק זווית ראייה חדשה על הפרוצדורה הרפואית שעומדת להתבצע. מחקרים הראו כי הכנה לפני ניתוח של רופא מנתח על מודל פיזי, מקצרת את זמן הניתוח, מונעת סיכונים מיותרים, ומביאה לתוצאות טובות יותר.

  • תביעות רפואיות – במקרים בהם קיים חשד ברשלנות רפואית, מודל תלת ממדי מאפשר הסבר פשוט ונהיר לשופט, ונותן הבנה עמוקה יותר לאנשים שאינם מהתחום.

  • וטרינריה – מתן שירותים רפואיים לכל סוגי בעלי החיים, כגון: תכנון וייצור פרוטזות בהתאמה אישית, והדפסות מודלים של איברים מבוססי צילום CT להכנה לפני ניתוח.

  • בתי ספר לרפואה - סינרג'י אר. אם. מסוגלת ליצור מודלים מדויקים מחומרים שונים, רכים וקשים ובצבעוניות עשירה. לפיכך, מודלים תלת ממדיים יכולים לקחת חלק משמעותי במשוואת הלימוד וההבנה של המערכות האנטומיות הפיזיולוגיות בקרב סטודנטים, ולהחליף שימוש באיברים מקוריים.

  • מעבדות וחברות סטארט אפ רפואיות – מודל של איבר מאפשר למעבדות ולחברות סטארט אפ רפואיות לבצע בדיקות פיזיות על המודל עצמו, כתחליף חסכוני והומני לאיבר המקורי. בנוסף, באמצעות מודל מדויק ומרשים, ניתן לבצע הסברה פשוטה לגיוס משקיעים.

ייצור כלים מכאניים העונים לצרכים ספציפיים במעבדה.
בעזרת המעצבים והמהנדסים של סינרג'י אר. אם. ניתן לייצר בקלות כלים פרקטיים לצרכים שונים במעבדה. כלים אלה יכולים לחסוך זמן יקר וכוח עבודה.

דוגמאות למודלים רפואיים:

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ואחד מנציגנו יצור עמך קשר בהקדם